Samsung S5230, S5230W, S5233(T)

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Zestoko se otislo u off sa ovim.
dumb ili ne - cinjenica je da je S5230 jedan od najprodavanijih telefona u svetu i ako u Samsungu ne lazu - do kraja godine bi mogao da odstigne 10 mil primeraka.
E sad - nie svih 10 miliona kupaca blentavo pa da kupuje nesto sto ne valja ili im ne radi posao.
Vaka cast 5800XM - ali on je u drugoj temi - ne u ovoj

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

LesaZMN, da li se otislo u off ili ne to je diskutabilno jer sve vreme se prica upravo o ovom modelu u "cijoj smo temi"...A i jedan od moderatora ucestvuje u "debati" tako da... 8)
Lepo od tebe sto si naveo ove brojke oko prodaje ovog modela,mislim da nema potrebe bilo sta dodati na to... 8) U ovom slucaju brojke sve govore... :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

jana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 04. Nov 2009. 15:48
Lokacija: Beograd

Post od jana »

:o Sta to pricate? Pa ovaj telefon je fenomenalan! Toliko zanimljivih stvari, toliko je lagan i lep, opcije kao sto je FAKE CALL (gde ces pametniji telefon :shock: ) , ali mozda sam ja dumb girl! Inace u potpunosti se slazem sa Tomas.hokenberi-jem i kako je uspeo sve lepo da objasni kako se daje objektivno misljenje! 8) Ja sam definitivno prezadovoljna jer iako volim da naucim nove stvari ne smatram da za telefon treba davati previse para iskljucivo iz razloga da ima opcije koje cu mozda jednom ili dvaput iskoristiti! Odlican odnos kvalitet-cena! :P :wink:

mimmylitza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pet, 09. Okt 2009. 19:47

Post od mimmylitza »

Cola15 je na prosloj stranici napisao da bi zeleo dve stranice menija. Sta to znaci?

Telefon imam vec dve nedelje(crni), uzela sam ga preko vipa. Super je, jako elegantan, lagan, sve u svemu, ja sam odusevljena, jer postoje telefoni za istu cenu, pa cak i skuplji, koji ne zadovoljavaju moje potrebe, a ovaj je pun pogodak. Toplo ga preporucujem svima koji se dvoume!!! 8)

I jos jednom pitam za one dve stranice menija, da ne zaboravite
:)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Danasnja vest sa GSM arene:
Samsung has sold 50 million touch phones, Star is in the lead
Despite the recession, it's been a good year for Samsung, with increasing sales and market share, and it's been a good year for their touch phone division. Today Samsung announced that they've sold a total of 50 million touch phones - most of which sold this year.

Here's the breakdown. 10 million of those touch handsets are Samsung S5230 Star, which has only been out since May. This is quite as much as Samsung predicted when the Star reached the 5 million sales mark in August. It is still the fastest selling Samsung handset to date.
....

Slika
http://www.gsmarena.com/samsung_has_sol ... s-1289.php
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

Moji utisci ovog telefona su krajnje uzasni, naravno to je moj ukus, nije smart, nema OS, sa nokie na star bluetooth ne radi obrnuto ja mogu da saljem, kvalitet maske je uzasan, znaci za mesec dana koliko ga ja dugo imam, od pozadi je skroz izgreban, a ekran nznm kako je uspeo da mi se ogrebe, kada ga stavim u prazan dzep, ni je valjda da mi se zbog kaisa ogrebao, mada ne bi trebalo. jedino sto vredi na ovom telefonu je baterija koja dugo traje, meni traje 5 dana, a stalno slusam muziku ako izlazim negde. Po meni znaci jedini nedostatak je OS, jer aplikacije java su vrlo oksudne jer se tesko snalazim, zato mislim ako se pravi TS telefon onda treba da ima i OS. sto se tice efekata odnosno akcelometra, mislim da su mogli malo vise da se potrude, jer jedino mozes da koristis kad kucas poruke, gledas slike i internet, mada to i nije toliko vazno na kraju krajeva...
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Cola15, ovo sa bluetooth-om si nesto preskocio kod uparivanja/podesavanja. Bluetooth mora da radi (i radi) u oba smera. Sto se tice smart vs dumb to je stvar izbora - ako su ti portrebne smart funkcije onda ne treba da kupujes dumb telefon. To sto nije smart ne cini ovaj model losim - nisu svakom potrebne smart funkcije. Ovaj telefon ima svoju ciljnu grupu i ocigledno je uspesan - 10 miliona prodatih jedinica za 6-7 meseci govori o tome.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Da li se za ovaj telefon mogu naci teme?Pitam za jednog drugara a ja i dalje ostajem na misljenju da je ovaj telefon bez OS-a,promasena investicija.Znam,da se drugi ne slazu,ali svako ima pravo na svoje misljenje i svoj izbor prilikom kupovine.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Nikola Vapa/CA, svakako da imas pravo na svoje misljenje. To, medjutim, ne znaci da je to sto mislis tacno. Nije svakom potreban smart telefon. Inace, ako telefon posmatramo kao investiciju, posto vec pominjes "promasenu investiciju", odnosno kao nesto sto sebe treba da otplati i mozda da donese zaradu, onda je realno za 90% korisnika svaki telefon skuplji od 50 evra promasena investicija. Ali da ne budemo tako strogi, svaki telefon koji zadovolji potrebe i ocekivanja kupca je ok kupovina. Ako nekom treba bas ono sto pruza S5230 (a takvih ima barem 10 miliona na planeti) za te pare, ta je kupovina opravdana, bez obzira sto nekom takav telefon ne odgovara.
Sto se tice tema, u smislu tema koje potpuno menjaju izgled telefona ukljucjuci ikone itd, takvih nema. Moguce je na touch-wiz interfejsu dodavati nove widgete. Naravno moguce je promeniti wallpaper itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

jana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 04. Nov 2009. 15:48
Lokacija: Beograd

Post od jana »

ja mislim da ne postoje glupi telefoni vec samo glupi korisnici (naravno, ne mislim nikog da uvredim jer sam i sebe nekoliko puta uhvatila da optuzujem telefon za svoje neumece :oops: )
a sto se tice os, ima telefona koji zadovoljavaju te zelje korisnika, ali im je cena malo veca pa da ne budemo bas neskromni i da za OVE PARE trazimo savrsenstvo :roll:
a sto se tice maske, ja ga imam oko 3 meseca i nema nijednu jedinu ogrebotinu, ali ja imam naviku da telefon drzim u futroli jer je ipak futrola najbolja investicija! i smatram da ovakvi telefoni najmanje sto zasluzuju je ulicna futrola :D
:wink:

celawi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Sre, 01. Avg 2007. 19:47
Kontakt:

Post od celawi »

Cola15 napisao:Ljudi da li je legalno menjati firmware telefona, zelim da imam one 2 stranice menija, ali sam kupio u telenoru telefon, pa me strah ako izgubim garanciju zbog toga. Pa molim Vas ako neko zna nesto o tome da mi odgovori.
Zanima me da li si nesto uradio? Posto bih i ja hteo da upgrade-ujem softver, a kupio sam mob. preko Telenora...

Kako se proverava verzija softvera?

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

Znaci baterija moze da izgura 2 dana uz solidno koriscenje?A sto se tice ovih sto pricaju da im se grebe maska,pa naravno kad ga vuku po stolovima,spustaju na beton i ko zna sta jos i to bez futrole A sto se tice cene izmedju ovog i 5800 razlika je 130 eura a nije mi jasno sta prica onaj lik,pa ne treba svakoj devojci (posto se raspitujem za devojku oko ovog fona) smart fon.Sto kaze moderator njih 90 posto kome je instalirao neki program nije koristio,prema tome pssssss....Hvala svima na odgovoru.Pozdrav

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Nokia e71,ovde na sajtu kosta 340 e a u prodavnicama 260(kupio),tako da ne uzimas zdravo za gotovo ove cene.Razlika izmedju 5800 i ovog telefona je mnogo manja.U pravu si,mnogo je bolje kupiti devojci Samsung s5230. :)
LG G2 Black,16GB

Bokicakokica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 13. Dec 2009. 19:37

Post od Bokicakokica »

da li neko zna kako da prosirim memoriju za poruke?imam memorijsku karticu,ali mi se sve poruke cuvaju u mem. telefona i na sim kartici.sve sam preceprkala i nema opcije da se poruke sacuvaju na mem.kartici.iskreno,ovo me bas izludjuje,jer vise ne mogu da primam poruke,moram da brisem neke,da bih dobila nove.ako iko zna kako resiti moj problem please,help me!!!

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

Jel postoji neka original futrola za ovaj telefon,ili neki drugi vid zastite,jer ovaj telefon se veoma brzo guli,ljusti,grebe... :x
Sony Xperia P

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Da li postoji mogucnost da se preko Samsung Pc suita,koristi net sa kompa na mobilnom?
A da se ne petlja preko gnu boxa? :roll:
Слобода или смрт

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Odgovori na pitanja djoleta016 :

1. Ima
2. 1000mAh ( normalno koriscenje bez neta, ako slusas muziku 3-4 sata ukupno - 2-3 dana, a ako koristis net 1- eventualno 1,5 dana )
3. Mislim da ne podrzava i pod full site ( posto imas mobile i touch verziju ), zato sto za chat treba podrska za flash, ali nisam siguran jer nisam isao na net dok sam ga koristio na nedelju dana
4. Programi sa neta se lepo instaliraju. Mozes da instaliras programe offline samo da imas jad i jar. Imam neki jad maker kuci ako ti treba, okacicu jer jedino mi je taj radio sa Samsunzima.

djole016
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 27. Apr 2009. 00:08

Post od djole016 »

Par pitanja vezana za telefon!
Interesuje me jel tel ima opciju block nummber sms-a?
Interesuje me autonomija baterije?dosao sam ovde do raznih podataka
Kako se ponasa na netu? Jel moze na Facebook-u chat da radi? )
I najvaznije ubacivanje java aplikacija? Jel ide u njemu samo preko interneta kao kod vecine Samsung telefona ili je to reseno sada!
Imam uplanu da uzmem neki telefon sa mreze,ali mi se cini da mi je Htc Tatoo skup,a ovaj mi dodje jeftin i pogodan ! Moze i neki savet,Hvala unapred!
Ne shvatajte me ozbiljno!

jana
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Sre, 04. Nov 2009. 15:48
Lokacija: Beograd

Post od jana »

AnGeL oF LoVe napisao:...tako da ne uzimas zdravo za gotovo ove cene.Razlika izmedju 5800 i ovog telefona je mnogo manja.
Pa i cena s5230 je niza nego sto pise ovde (ako se potrudis malo da pronadjes):roll: Tako da je verovatno razlika ipak tolika. A inace ja imam s5230, a moj decko nokiu 5800 i oboje se slazemo da je moj bolji! jer njegov telefon malo malo pa zakuca i jaaaako je spor! Ma mislim to je vecita prica "nokia je zakon" od koje mi se povraca!:chytry: :uhuh: Ja volim kada neko poredi telefone istog ranga, a razlicitog proizvodjaca! Sto nisi uporedio nokiu 5800 i samsung jet?! Ali na kraju sve je stvar ukusa! :) ;)

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Jano,meni je glupo da telefon ima veliki i lep ekran a da ne bude u stanju da se maksimalno iskoristi ta pogodnost.Ako znamo kakve su cene interneta kod nas bilo bi lepo da ovaj Samsung ima bar WI-FI(Vidim da ima u najavi i to ce biti pun pogodak ako dodje kod nas u prodaju).Meni licno svaki dumb telefon vrlo brzo dosadi jer nema toliko mogucnosti za nadogradnju i eksperintisanje a svako ko kaze da mu ne treba smart telefon(a zeli telefon sa velikim ekranom) kad tad ce se pokajati.Zasto bi davao 150 e za dumb ako za 200 mogu kupiti smart telefon(kupicu dumb za 80 ako mi ne trebaju napredne funkcije).Nekad sam slicno razmisljao ali mi se desavalo da mi zatreba Gps,Wlan i gomile drugih programa pa sad ne mogu sebe zamisliti bez smartphona.Naravno,to je samo moje misljenje(meni se povraca od Samsunga jer sam imao ocajna iskustva sa 3 dumb telefona,poslednji g600 ,ali cu verovatno opet kupiti neki smart model jer vidim da su u poslednje vreme vidno napredovali i mozda promenim misljenje).Inace,cenim i druga misljenja i drago mi je da si zadovoljna svojim samsungom i da ti ne trebaju druge mogucnosti.Za smart telefon je potrebno i odredjeno znanje a bolje je kupiti dumb telefon nego nositi smart bez ikakvih aplikacija osim fabrickih (kupiti samo radi hvaljenja).Inace razlika u ceni je duplo manja od navedene ( makibiki,130e)ali to nije ni bitno,zasto mora 5800 kad ima i drugih telefona.(5530,5320,5230, svi su symbian O.S).Ja ne volim telefone sa ekranima osetljivim na dodir pa me ne zanimaju ovi modeli.Inace,nije ovo tema za poredjenje modela pa da poredim telefone a nije mi cilj da dokazujem da li je bolji Samsung,Se ili Nokia.To ce kupci odluciti.Poz
LG G2 Black,16GB

Odgovori