Samsung i780

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

drazesar, Nisi imao Windows Mobile 5.2 vec Windows Mobile 6.0. TCMP plejer radi bez ikakvih problema na WM 6.1. Zvanicni Windows Mobile 6.5 nije izasao (i najverovatnije nece nikad ni izaci) za I780. Postoje cooked verzije Windows Mobile 6.5 firmvera ali ti nije potreban, naprotiv treba ih zaobici posto sa njima ima problema.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Zelela bih da se zahvalim Tomasu na ovako iscrpnim informacijama koje je podelio sa nama jer su mi veoma pomogle (jos u junu) da odaberem naredni telefon (od 2001. god. koristim Sony J700 i apsolutno su mi svi novi telefoni koji ukljucuju kameru novina, tako da cu na svaki morati da se privikavam).

Zelela sam tel. koji je monoblok, koji ce mi omoguciti lako kombinovanje podataka sa racunarom, koji ima qwerty tastaturu, a da nije napravljena po principu touch screena. Takodje sam zelela da moj buduci tel. ima TC ekran zbog pretrazivanja i-neta i nisku sar vrednost. I ispalo je da postoji SAMO JEDAN takav telefon - Samsung i780. :)

Takodje se ispostavilo da postoji SAMO JEDAN generalni distributer Samsunga u Srbiji i da ga on vise nema na lageru, kao sto ga nema ni na ostalim prodajnim mestima koja su bila navedena na ovom sajtu. :(

Od tada cekam da izadje Samsung PIVOT kao jedina (meni poznata) varijanta telefona i780 i svake druge nedelje kontaktiram Roaming electronics u Beogradu (inace sam sa severa Backe).

Jutros mi je, napokon, receno da pivot definitivno dolazi u Srbiju sledece nedelje i ne mogu da opisem koliko sam srecna zbog toga (nakon duuugih 5 meseci cekanja)... :)

Cena ce mu biti oko 230 eura, sto mi je takodje veoma vazna stavka i imace 2 baterije, kao i i780. Price oko kamere od 5 megapiksela nisu istinite (ima 3,2) ali mi to nije toliko bitno i jedva cekam da ga kupim, pa da krenem od prve strane ove teme jer verujem da nece biti puno razlike izmedju ova dva modela.

Zaista puno hvala i cim naucim da upalim telefon - javljam se! :)

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Iz prikrajka, svaka cast na izboru telefona, ja imam potpuno iste kriterijume i kao sto si napisala, postoji samo jedan takav telefon-i780, a uskoro ce biti i Pivot, s tim sto je meni i780 dosta lepsi :D inace ta cena za pivot mi deluje kao extra povoljna... :D

Pitacu opet, kako ste resili pitanje futrole za ovaj tel, ja nigde ne uspevam da nadjem adekvatnu futrolu jer je nestandardno sirok? jedino one univerzalne vrecice dolaze u obzir al mi se ne svidjaju... da li je ok staviti foliju za touchscreen od iphona? ili je bolje uzeti onu za gps navigacije?
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

Jao, ljudi, ja vise ne znam sta da radim! Jutros sam zvala Roaming E. i opet dobila dijametralno suprotne odgovore u odnosu na proslu nedelju:

Ja: Halo, dobar dan, zovem u vezi Samsung Pivota...
Zena br. 1: Takav telefon ne postoji, sacekajte samo malo...
Zena br. 2: Halo?
Ja: Halo, dobar dan, zovem u vezi Samsung Pivota, unapredjene verzije i780.
Zena br. 2: Takav telefon ne postoji!
Ja: Ali razgovaram od juna sa jednim vasim radnikom, receno mi je da je bila prezentacija ovog modela pre par meseci u vasoj firmi i da se uskoro ocekuje u Srbiji...
Zena br. 2: Sacekajte samo malo...
On: Dobar dan, Zeljko na telefonu!
Ja: Dobar dan, zovem u vezi Samsung pivota.
On: To ne postoji. Imamo Pixon i Corby telefone.
Ja: Uh, znate, ne znam tacnu oznaku Pivota, ali bi trebalo da bude unapredjena verzija modela i780 i da se pojavi uskoro u Srbiji.
On: Imamo qwerty telefone, verovatno mislite na Corby modele.
Ja: Dobro, pogledacu na sajtu, mozda je to neki od modela Corby telefona. Mozete li mi samo reci da li postoji neki Corby sa windows oper. sist. i dve baterije?
On: Svi Samsung tel. imaju jednu bateriju.
Ja: Ali model i780 je imao dve.
On: Ne, nije. Svi Samsung telefoni imaju JEDNU bateriju, kao sto sam Vam rekao.
Ja: Dobro, hvala, stvarno izvinite...

:(

Ako neko hoce, neka pokusa da kontaktira Roaming e. mene je vec sramota. Od juna mi se javlja neki momak koji mi je dao precizne informacije i proslog puta (i koji kaze kako i sam koristi i780 i da je prezadovoljan njim i da ima dve baterije, kao sto je i Tomas napisao), a vec treci put se javlja zena koja govori skroz suprotno. :(

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

-Futrola: uzeo sam crnu plishanu vrecicu marke daxcell i zadovoljan sam, mislim da je to skoro jedina opcija za futrolu za i780 jer je dosta shirok i gotovo ni jedna futrola ne pasuje, a bio sam u 7-8 radnji i gledao milion futrola. osim vrecice nasao sam da pasuje jedino kozna futrola od N97 (kazu da pasuje i neka za iphone, ali one koje sam ja gledao su za malo bile preuske), uzeo sam vrecicu jer nema sanse da izgrebe telefon (pliš) a i lakse ulazi u vrecicu, onda se zategne gore ona uzica i ne moze da ispadne.

-Auto punjac: nemojte da se predjete kao ja i uzmete usb univerzalni auto punjac, i780 pomocu usb data kabla moze da se puni samo preko usb porta racunara,ne i preko usb punjaca. Posle sam kupio auto punjac za Samsung G600 koji pasuje i za i780 i radi ok.

Iz prikrajka, ti sto kazu da svi samsung telefoni imaju samo jednu bateriju i nisu culi za Pivot jednostavno nemaju pojma i lupetaju, pricaju gluposti, ako si zapamtila ime tog tipa sto ti je do sad davao informacije trazi da ti daju bas njega... :wink:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ilkebgd, i ja sam koristio Daxcel futrolu - jedino sto se posle nekih 6 meseci nekako sva "razgazila" i iskrivila kao da je ispod tankog sloja koze obican karton (a verovatno i jeste).

Sto se tice folija za ekran ja sam koristio folije za GPS uredjaje (morao sam naravno da ih isecem).

Iz prikrajka, oni uglavnom nemaju pojma sta prodaju i tu nema puno pomoci. Kada sam kupovao svoj i780 prodavac je o i780 znao samo da "ima GPS". :shock:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Sta bi na kraju,je li stigao Pivot,ili je sve bio samo trac ?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Iz prikrajka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Pon, 16. Nov 2009. 15:31

Post od Iz prikrajka »

:D Hvala na podrsci, momci. :D

Nista, od ponedeljka nisam zvala (cekam da prodje malo vremena, da mi ne prepoznaju glas - ako se opet javi ona zena). :oops: Nazvacu iduceg ponedeljka, pa vas informisem. Mislim da nije trac jer sam jos pre mesec dana razgovarala sa "misterioznim OK momkom" iz Roaming el., koji je rekao da i sam koristi i780 i da je prezadovoljan njim, ali da ga vise nema u prodaji. Tada jos uvek nije cuo za Pivot. Posle mesec dana je rekao da jos uvek nema i780 i da ga nece ni biti, ali da je bila u njihovoj firmi prezentacija Pivota i da ce biti odlican, samo se ceka da zvanicno izadje. Pre nedelju dana opet mi je on dao informacije koje sam navela u postu 16.11.2009. i sad cekam...

A u medjuvremenu se nekoliko puta javljala zena, koja me je svaki put o'ladila.

Muz ima teoriju da me neko, u stvari, od samog pocetka tovari, pa, kao, svaki put kad nazovem - javi se taj momak i sapne ostalima: "Jao, opet ona budala..." 8)

mirsto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 27. Dec 2009. 19:31

Post od mirsto »

Pozdrav!
Imam jedan problem sa navigacijom.Instalirao sam igo 8 medjutim nikako ne uspeva da mi pronadje GPS driver.Pomoc?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

mirsto, pitanja o GPS-u postavljaj u temi o GPS softveru u kaficu, a ne ovde. Btw. da li ti radi neki drugi GPS softver, Garmin itd?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mirsto
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 27. Dec 2009. 19:31

Post od mirsto »

Aha ok,nisam znao za pravila,prvi put pisem.Ne znam za Garmin,drugar mi je instalirao Igo i sada ja mogu da pronadjem ulicu ali driver ne moze da pronadje.Drugar mi kaze da menjam port i baud rate i da tako pokusam ali mi ne ide...

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Kupih i ja ovu spravicu, i bas sam zadovoljan. E sad, imam problema sa povezivanjem sa kompom. Nece da se poveze preko kabla (Windows 7 na kompu). Bluetooth veza je uspjela, ali kad prebacim neki instalacioni fajl za program na karticu ne mogu da ga nadjem kasnije preko file explorera. Sta moze biti problem?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sharp, Neophodno je da instaliras sa CD-a, koji si dobio uz i780, Windows Mobile Device Center. Najnoviju verziju mozes da skines i sa Microsoftovog sajta. Ako prebacujes fajlove preko bluetooth-a oni ne idu na karticu vec na internu memoriju telefona (osim ako nisi instalirao dodatni softver tipa ObexInboxEx). Za sva ostala pitanja prvo procitaj ostale poruke na temi - pre nego sto postavis pitanja koja su vec (vise puta) odgovorena.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

SaleCool
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 16:09

Post od SaleCool »

Postovani prijatelji
Imao bih jedno pitanje,pa bih vas zamolio da mi pomognete.Zanima me,da li je i kako moguce u kontaktima napraviti grupe korisnika,na primer,ranije sam na Symbian telefonima imao u imeniku grupu poslovni saradnici,grupu porodica,grupu prijatelji itd.Svaka od tih grupa je imala razlicitu melodiju zvona i slicno.
Nadam se da sam bio dovoljno jasan,i da ce neko moci da mi pomogne da ovo odradim bez nekog dodatnog programa.
Hvala unapred i srdacan pozdrav.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

SaleCool, nazalost nema nacina, bez dodatnog softvera, da dodelis razlicite tonove po grupama. Mozes da dodelis razlicite tonove pojedinacnim kontaktima ali ne i grupama (kategorijama). Medjutim ima par programcica koji mogu da ti to rese npr. "Ringo". Ja nisam koristio nijedan od njih posto me nije mrzelo da bitnim kontaktima dodelim posebne melodije, a svi ostali koriste default.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

SaleCool
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 16:09

Post od SaleCool »

tomas.hokenberi---Hvala prijatelju na odgovoru,predpostavio sam da je tako,ali sam zeleo da pitam vas koji znate vise nego ja.Stavio sam jos ranije posebne melodije zvona za clanove porodice,a ostali "zvone" na default.
Jos jednom hvala na odgovoru i ovom prilikom da svim clanovima ovog foruma pozelim srecne praznike.

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Ovdje je neko ranije postavio link za program PQZII kojim se moze podesiti da dugmad sa strane kojima se kontrolise ton dobiju funkciju up-down. Instalirao sam ga, i podesio i sve radi ok. E sad, kad je program aktivan na taskbaru se pojavi neka cudna bijela ikonica. Kad iskljucim program podesavanja se poniste, sve ostaje po starom. Postoji li varijanta da se to rijesi? Ili neki drugi program koji moze uraditi istu stvar?

Inace, da kazem kao novi vlasnik ovog telefona da sam prezadovoljan, za 20ak dana ni jedan jedini bug nije imao, ni da zakoci sa 5-6 aktivnih programa, perfektno radi. Ovaj finger mouse mi je savrsen, uopste ne koristim stylus iako sam ga na prethodnom telefonu nonstop koristio. Sve u svemu ovo je stvarno sjajna spravica.

SaleCool
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Čet, 05. Mar 2009. 16:09

Post od SaleCool »

Zanima me da li je moguce promeniti zvuk koji obavestava da u toku razgovoro imam sledeci poziv,to jest zvuk poziva na cekanju,ili da ga pojacam posto je jako tih i desi mi se cesto da ga ne cujem?

I jos jedno pitanje,kada udjem u Start>Settings>Today>Items,postoji opcija Idle Mode Text,zanima me cemu to sluzi i kako se aktivira?

Sharp
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 20:53

Post od Sharp »

Javlja mi se jedan problem zadnja 2-3 dana. Naime, kad mi stigne poruka ne cuje se nikakav zvuk. Problem rijesim soft resetom, ali nakon 4-5 poruka opet ista stvar. Kad hocu da podesim zvuk za pristiglu memoriju daje mi poruku: "The ring tone file is corrupted or unavailable. Please choose a different ring tone", bilo da odaberem zvuk ili vibraciju.

Pretpostavljam da je problem izazvao neki od programa koji sam instalirao, jer se ovo nije desavao prvih desetak dana dok je jos bio "blanko". Sta bi mogao biti problem?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Sharp, tesko je reci. Sta si instalirao od softvera? Posebno medija plejera? Neki mogu sa stvore probleme.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori