Samsung i900 Omnia

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Extreme
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Sre, 11. Jan 2006. 14:42
Lokacija: NS

Post od Extreme »

Kod mene baterija 1-1.5 dan, mada dosta razgovaram a i WiFi cesto koristim.

@ i900Omnia8GB: Kako bre 350€, jel' to nesto poskupelo? Ja svoj platio 280€ pre 2, 2.5 meseca...

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Pa kad bi smanjili osvetljenje ekrana,iskljucili 3G i jos neke stvarcice onda bi produzili trajanje baterije ovako sve opicite na full i pitate se sto vam baterija traje samo 1 dan.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Nisi citao sta sam napisao... iskljucen je 3g, a podesavanje osvetljenja ekrana nema veze jer je ekran telefona ionako u standby modu, iskljucen...
Nokia e71

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Ne razumem kako moze da ti bude non-stop u stend by modu ekran ??? :? Valjda posaljes neku poruku dnevno ? Neki razgovo? Neka slika ili mozda neka igra? Pa valjda koristis telefon....

P.S. Koj rom koristis ? Ako je neki cooked moguce da je zbog njega.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Oooo... pa napisah da sam u medjuvremenu iscitavao tricavih 67 strana ove teme... :blinky:

A u mom profilu mozes videti da imam jos dva telefona... Omniu samo testiram, ne koristim za pozive... Nema potrebe da lazem... odosmo predaleko... a ionako je ovo bilo upuceno nekome ko ima Omniu.
;)

Version:
PDA: i900XXHHC/PAHHC
PHONE: i900XXHH9

WM 6.1. Professional
CE OS 5.2.20270 (Build 20270.1.3.1)
Nokia e71

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

ikiM,stvarno je bilo mnooogo reci kako o stednji batterije tako i skoro svim ostalim problemima.
HSDPA-Disabled
Band Selection-GSM 900/1800
Brightness-Manual-Minimum
Power-On Battery Power-Turn off device-1min.-Turn off backlight 30sec.
To je neka "osnova",+ imas gomilu applikacija za "ciscenje" memorije od bespotrebnih programa koji "rade" u pozadini,poput MemMaid-a i sl.
Uz sve ovo,meni baterija uz normalno koriscenje traje 2-3 dana.
Uz "maltretiranje',(GPS,WiFi itd.)-1 dan.
P.S.Par stranica unazad,naveo sam rezultate testova kod neprestanog koriscenja GPS,WiFi,razgovor,multimedija i sl.
Slika

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

I ja sam stvarno iscitao ovih 67 strana i sve to postavio, sem sto nisam brightness podesavao, ali kako sam i naveo, ekran je bio iskljucen i ukljucivao sam ga 4-5 puta u toku tih 24h samo da vidim kakvo je stanje baterije.
E sad, buduci da je telefon bio vec koriscen, mada po slikama vidim da lik i nije bio neki zaludjenik za telefonima, vise su mu njegovi kucici bili interesantniji (ima 30-tak slika istih), videcu da li ima nekih programa koji su u pozadini aktivni. Zato sam i skinuo garmin za telefona, cisto radi provere, a i onako nije imao mape.
Ne mogu da pohvatam sta je zauzelo memoriju telefona, pa je slobodno samo 25Mb (ili je to OK). Vidim da je kod tebe cale, cak i manje slobodno.

Takodje, kako mi je serviser, od kojeg sam uzeo i900, uvalio neke krs slusalice sa mikrofonom, koje nisu od Omnie, da li je barem baterija koju sam naveo OK?

P.S. Cale, nema onih rezultata testova ni par stranica u nazad ni 20 stranica u nazad koliko sam stigao sad da vidim, ako to nije problem ponovi ih. ;)

P.S.S. Cale, gde si kupio onu futrolu koju si prezentovao pre nekih 3 meseca, makar okvirna informacija, bez reklamiranja? :roll:

Screeenshot stanja u memoriji telefona:

Slika
Nokia e71

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

iKim jedan hard reset i nemoj da razmisljas sta je zauzelo memoriju i sta trebas da brises...naravno pre toga beckupuj poruke i sta ti vec sve treba..Posle hard reseta ces da dobijes "clean" telefon spreman za mucenje..... 8)


P.S. koju testaturu koristis posto mi ovaj logo sa tvog screenhota nije poznat....
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Pa ne bih ja to, ako ne mora, prvo da sacekam neke komentare...
:wink:

A tastatura je samsungova, zato je takav znakic dole...
Nokia e71

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

iKim kad ti postane Omnia primarni telefon onda ces morati po nekad da pribegnes toj funkciji jer neki programi ti totalno sj... telefon da mu jedino preostaje hard reset... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

chyhayabusa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 10. Jul 2009. 15:05

Post od chyhayabusa »

Pozdrav svima.
Naime,malo sam chachkao po netu i pronasao sam da su ljudi instalirali WM 6.5 na OMNIU,kao i linux i android.
Ali za sad bi da ostanem na Windowsu.
Zezao sam se za Omnim II i mnogo mi se dopao 6.5 pa bi ga hteo u mom i900
Ne znam da li smem da okacim link sa koga sam skinuo softwre,tako da koga zanima poslacu mu na mail ili na private.
Zanima me da li bi posle instalacije takvog softwera mogao da vratim 6.1 i da li moze nesto da se desi telefonu.
Ako je neko imao iskustva sa tim,bio bih mu zahvalan da to podelim samnom i sa svima ostalima koje ovo zanima.

kraza
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 11. Sep 2007. 00:53

Post od kraza »

Imam jedno pitanje za Omniase, posto planiram da uzmem ovaj fon i najvise bi ga koristio za wifi internet.
E ovako stoje stvari, koristim sbb kablovski internet i kupio bih ruter za bezicni internet jer kuci kod mene je stalno guzva na kompu ali bi morao na ruter da ubacim password za pristupanje na internet jer zivim u zgradi pa da nebi neko od komsija se kacio na moj internet.
Moje pitanje je dali Omnia pri povezivanju sa wifi internetom ima mogucnost ubacivanje username i passworda da bi pristupila koriscenju interneta?
jer sam negde na internetu procitao da Omnia moze wifi da koristi samo na otvorene (free) veze bez ubacivanja passworda za pristupanje

wrc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Sub, 05. Sep 2009. 17:33

Post od wrc »

:? Pozdrav svima!
Kupio sam omniu 8gb,trazi mi pin kad je upalim,pokusavao sam ubaciti,ali ne prihvata,ima li neko ideju sta je u pitanju?
Prethodno sam imao d600,i na njemu nije trazio.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

kraza napisao:...jer sam negde na internetu procitao da Omnia moze wifi da koristi samo na otvorene (free) veze bez ubacivanja passworda za pristupanje
Provereno radi i sa zasticenim wifi konekcijama, ali se desava da nece da radi sa DLinkovim ruterima, ali to vec nije do telefona, vec do nekog problema sa ruterom. I kada sam koristio druge smart telfone, bio je problem sa tim ruterom.
Nokia e71

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

kraza napisao:...jer sam negde na internetu procitao da Omnia moze wifi da koristi samo na otvorene (free) veze bez ubacivanja passworda za pristupanje
To jednostavno nije tacno.
OMNIA moze u potpunosti da koristi kriptovane WiFi mreze,pod uslovom da znas parametre,User i Pass.
"Procesljaj" malo temu "Neke stvari o WiFi-u...",podforum "Kafić".
P.S.Sto se tice D-Link Router-a,zaobidji ga.Sa njim OMNIA,"ne saradjuje".
wrc,Prosto.Kontaktiraj prodavnicu/dealer-a,odnosno osobu od koje si kupio telefon.Nakon toga deaktiviraj pass prompt.
Slika

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Kada posaljem bussines card sa nokie na telefon preko bluetooth-a, telefon ovo primi, ali ne stavi ga u imenik.
Isto se desava i kada kontakt posaljem sa i780.
Pre nekih 7 dana ovo je ok radilo. Instalacija OBEX Inboxa je nesto poremetila.
(Usput, iako sam ubacio u telefon, ne vidi se u meniju Connections.)

Kako da bez sinhronizacije sa racunarom primam kontakte na i900 uz aktivan OBEX Inbox?
Nokia e71

cure2fast
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 17. Mar 2009. 19:10
Lokacija: Beograd

Post od cure2fast »

ljudi interesuje me ako mi se omnia sync sa kompom,da li onda ona ako joj je potrebna konekcija za internet ide preko GPRS-a ili mozda koristi moj ADSL na kopu?

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Koristi tvoj ADSL.
Slika

vladatesic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 26. Nov 2007. 17:38

Post od vladatesic »

E ovako,kupio sam ovaj telefon,ali iz Svicarske pa sam ga dobio na nemackom,i kako sam skontao izgleda i da nema nijedan vise izborni jezik.....Postoji li kod Omnie mogucnost resetovanja nekog pa da mi ponudi da izaberem engleski recimo,ili moram nositi u servis da mi ubace.???.....Jos jedan problem je sa prebacivanjem na komp,active sync i sve sa cd sam instalirao,ali kada prikopcam tel na komp,i nadjem folder gde su slike i video i kada probam da ga otvorim ili copy pa da paste,komp zablokira,i nece da otvori,a radi se o slikama sa neke svadbe,pa svi cekaju da vide,a bojim se da ih zbog loseg poznavanja nemackog ne izbrisem.......ako moze neko pomoci hvala

riki_21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 09. Sep 2009. 11:31

Post od riki_21 »

Pozdrav!
Najprije da se zahvalim na pomoci oko podešavanja glasnoće mikrofona..radio sam po uputama s foruma i sad mi se ljudi više ne tuže da me slabo čuju.. :)
Omniu imam tek tjedan dana i mobitel mi je prva liga.
Ipak, imam jedan problem pa se nadam da mi netko može pomoći.
Radi se o radiju. Kad uštekam slušalice, čuje se samo nekakav šum, a radio neće da radi.. Probao sam podesit u postavkama za radio, ali problem najvjerojatnije nije u tome..
Primjetio sam i na stranim forumima da se ekipa žali na radio, ali nigdje nema konkretnog odgovora/rješenja.

Hvala!

Odgovori