Nova verzija sajta puštena

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Nova verzija sajta puštena

Post od kalinicm »

Prva (Beta) verzija sajta je puštena u rad, danas i sutra će se doterati detalji koji ne funkcionišu, a ostatak sajta će biti kompletiran u sledećih desetak dana. Dosta toga je izostavljeno samo da bih konačno krenula nova verzija sajta, molim za malo strpljenja da se sve odradi.

Najveća promena je sam interfejs, koji je sad vidljiviji i lakši za snalaženje.

Čim završim sa korekcijama, odmah ću popisati šta je sve odrađeno na sajtu kako biste imali pregled, a kako je do sada i bila praksa.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Pa, evo da pozdravim puštanje novog sajta i da mu poželim da bude još uspešniji i posećeniji... :lol:...kako u komercijalnom smislu...tako i u smislu širenja i jačanja i dela koji čini forum... :wink:
I baš me je iznenadilo kad sam otvorila sajt... :blinky: ...Pomislila sam da je neki error...he he he... :roll:
Evo već posle par munuta na izmenjenom sajtu vidim extra pozitivne promene...brza pretraga modela telefona...poredjenje modela...bolja preglednost home page-a...itd...a tek kad bude sve postavljeno... :o
.............SREĆNOOO!!!...............
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Sajt je sada mnooogo bolji!!! 8) :) Nema vishe propusta, lakse je za snalazhenje, etc...I mnogo je prijatnije za posmatranje....Dobicete jos bolju ocenu od strane pc pressa sledece godine :wink: !!!

A jel mogu ovde primedbe? Ako da onda evo:
u pretrazivacu i kriterijumu nisu uvedene nove karegorije oko kojih smo se dogovarali...A u poredjenju modela je mnogo bolje da se prvo selektuju svi modeli koje zelite da poredite pa se klikne neko dugme trazi ili uporedi ili sta vec, jer se time dvaput ili triput smanji vreme chekanja(koje je vec dugo za korisnike sa dial-up konekcijom, a kojih nazalost kod nas ima najvishe).

I jedva cekam d aproradi rubrika saznaj...mislim d ace to biti odlicna opcija :wink:
Pozdrav
Black Sabbath!!!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Slobodno dajte primedbe, kada završim detalje koji trenutno ne valjaju, onda se vraćam na ovu temu, pa onda na završetak i ostatka delova na sajtu. Drago mi je da je novi interfejs, koliko vidim, zaista jednostavniji i prijatniji za korišćenje kao što je i namera bila. Neću odgovarati na pitanja za sada, jer popravljam greške, odmah zatim će svi dobiti kompletne odgovore.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ja kad sam usao zamalo se nisam onesvestio,kako je dobro uradjeno,sve pohvale,idem da probam nove mogucnosti.xeex :D :) :)
ovako sad sam malo pregledao i svidelo mi se ovo novo za radnje sto ima mala karta i ucrtano gde se nalazi,mislim da bi mogao da dopunis tu da li u toj radnji je full oprema,i da bude kao neka ocena,npr. zvezdice,ako je radnja onako jedna zvezdica,pa tako do 5 zvezdica.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

Wooow!Mislim sta reci!!!Dizajn sajta je bolji cak i od stranih sajtova.Stvarno je super,laksi za pocetnike,pregledniji jedno 10 puta od prethodnog.Odmah u vrhu ima meni po kategoriijama,zatim novosti.Cool jos kada bi bili malo azurniji i to bi bilo sve odoh da uzivam u novom sajtu!!! :lol:


Eeej!Pa mogli biste da u opciji poredjenje modela ubacite sve telefone.Npr izostaviliste neke telefone koji su bez cene! Dođe mi da plačem. Neraspoložen sam! Mislim da bi to trebalo popraviti.Uostalom opravdano je,nadam se da ce se to sanirati kao i neke druge greskice.

P.S.Forum je sad malo drugaciji pregledniji i svidja mi se!!

mica
Banned
Postovi: 101
Pridružio se: Uto, 21. Feb 2006. 11:01
Lokacija: Kac NS

Post od mica »

....Nista drugo nego EXTRA !!!!!!!.... Malo sam procesljao na sajtu i odmah mi se svidelo. lepa je jako naslovna strana sajta.
Slazem se sa milan91, ono za zvezdice nato mislim.
Sve je ok i jako sam zadovoljan.
......Smej se smej,uvek se smej........

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

dobro je dobro , posebno su dobro uradjene one kategorije na vrhu stranice (copy , istrazi , razmeni , a koliko vidim saznaj jos nije uradjeno , ali pretpostavljam da ce te i to da zavrsite) , kao i mogucnost brze pretrge telefona , mada mi je malo neobicno ovaj prazan (sivi) prostor na desnoj strani , da li ce tu da dodju neki banneri ili sta vec??? 8) :wink: :) :D :lol:


sve pohvale za novi izgled sajta , po meni odlicno uradjeno 8) ;) :) :D :lol:

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

pa naravno da to ima svako , ukoliko kliknes na neki od tih (osim zadnja 2 , barem je tako kod mene) izaci ce ti pocetna strana tj. www.mobilnisvet.com 8) :wink: :) :D :lol:

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

dobro, je, ali mi se ne svidja shto vishe nema one kriterijume za pretragu, i one liste [najskpljim najjeftniji..] inache sve pohvale za trud

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Chekamo da se doradi josh sajt,ima pozitivnih strana a ovi nedostaci se nadam da ce biti ispravljeni...prvo shto mi je zapalo je to shto je forum dosta usitnjen? :? Shto to ? Mozda se to samo meni chini ali... :wacko:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

I ovo KUPI,ISTRAŽI,RAZMENI i SAZNAJ mislim da bi trebalo da natpisi budu iznad pa onda ove pod kategorije ispod a ne ovako obrnuto...

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

sasvim, sasvim ok!
skroz mi se svidja, ql mi je ono "brza pretraga"...
samo mi je nekako pocetna strana.... da se izrazim - prazna... ima par testova i to je to...

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

prostor na desnoj strani , da li ce tu da dodju neki banneri ili sta vec???
Desno će biti banneri, a pošto su na toj strani učitavaće se poslednji pa neće uticati na brzinu rada sajta.
dobro, je, ali mi se ne svidja shto vishe nema one kriterijume za pretragu, i one liste [najskpljim najjeftniji..]
To je sve prebačeno u meni "Kriterijum", gde sada možete videti i slike modela koji čine tu listu.
Prvo shto mi je zapalo je to shto je forum dosta usitnjen?
Dizajn foruma nije diran, samo je prepakovan. Ima nekih grešaka vezano za formatiranje nekih strana, to će biti ispravljeno uskoro.
I ovo KUPI,ISTRAŽI,RAZMENI i SAZNAJ mislim da bi trebalo da natpisi budu iznad pa onda ove pod kategorije ispod a ne ovako obrnuto...
Obrnuto je dizajnerski izgleda mnogo bolje, navići ćete se. Navigacija bi trebalo da je "piece of cake" sada.

Hvala svima na kritikama (pozitivnim i negativnim).
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Svidja mi se sajt... Ona brza pretraga je pun pogodak, poredjenje modela isto... Sajt je pregledan i lepo osmisljen. Necu komentarisati dok ne ispravis greske (primetio si da na home page u koloni informacije naslovi nisu ispisani do kr... :wink: ).
Onda bi obavezno trebalo da posetilac moze da poredi sve modele telefona, a ne samo one sa cenom jer mozda ga "trenutno nema u prodaji", ali razmislja o takvom polovnom itd. Takodje u pretrazivacu bi trebale da budu sad vec savremene funkcije, kao npr Wi-Fi, ekran osetljiv na dodir, bluetooth stereo... (mozda bi trebalo da taj pretrazivac funkcionise na potpuno drugaciji nacin)
Kako bi taj pretrazivac mozda trebao da izgleda?
Umesto iz liste, mislim da bi mnogo bolje bilo da se konfiguracija sastavlja stikliranjem kvadratica (tamo gde je dozvoljeno vise opcija- npr. pod stavkom ekran da moze da se stiklira i 65000 boja i 262 144, pa da se izbace svi modeli koji to ispunjavaju), i stavljanjem kruzica (tamo gde je dozvoljeno samo jedno- npr. ima bluetooth ili nema ili je nebitno; ili pod stavkom ekran, da li ima osetljiv ekran na dodir ili nema). Po meni je ovakav nacin pretrage mnogo brzi, efikasniji i dozvoljava alternativna resenja (kod npr. vec pomenutih ekrana- nije mi bas bitno da li ima 65000 ili 262 000, bitno je da nije monohromatski i da nema preko milion boja). Ne znam koliko je to izvodljivo zbog servera, ali mislim da je tako mnogo bolje.
Mozda bi na prvoj strani sem testova trebale da stoje i najave telefona, kao sto je bilo na proslom sajtu Nokia za Wireless mreze, takodje u informacijama (mada ne sumnjam da ce da bude, ali cesto da kazem) bi trebalo da se nalaze i druge informacije iz sveta mobilnih komunikacija.
Takodje nemoj da zaboravis placanje karticom u radnjama (ti i jos neki podaci o radnji bi mogli da se vide kad kliknes na radnju).
Sve u svemu sajt je odlican, ali gore navedeni predlozi bi ga ucinili jos boljim... Pozdrav
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Na prvo logovanje malo mi je bilo cudno,ipak sam navikao na staru verziju! :o :)
Mislim da ce mi trebati malo vremena da se naviknem (vizuelno),ali vide se mnoga poboljsanja!
Mogu samo da pohvalim sve inaovacije! Pretrazivac je mnogo bolji,ali opet moze da se ubaci jos nesto (kao sto rece Lobachewsky) i svidja mi se ova "brza pretraga"! ;)
Opcija Kriterijumi je dosta dobra,a sto se tice Foruma malo mi je cudan izgled,cini mi se da je mnogo pomeren levo! Vidim da su baneri sa desne strane i valjda nece biti "mnogo" upadljivi kad pocnu da "trepere"! :D
Dobro je sto postoji ovaj razmaknuti deo za avatare,ali opet mi se cini kao da je "zalepljen" za levu stranu ekrana!
Pocetna strana je dobro organizovana,ali mozda bi deo za Informacije mogao biti malo krupniji,cini mi se da je slabo vidljiv!
Primecujem da nema dela za Melodije i slicice koji je relativno nov,pretpostavljam da ce biti ubacen negde na pocetnu stranu!
U svakom slucaju mnogo pohvala za NOVU organizaciju sajta,a i za dizajn!

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Najbolji sajt za mobilne telefone je postao jos bolji, jos kad bi imao poseban odeljak za softver, igre, programe, flesovanje........

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

ma neznam , nesto sam nostalgican , pa mi je bolje izgledao onaj stari izgled :| :|
rocK for ever

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa dobro,svima je tako...secam se koliko smo se samo privikavali na staru verziju sajta,tako ce biti i sada za ovaj redizajn... :roll:

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Meni malo smeta,mozda bi moglo da se vrati,ova velicina foruma,znaci da bude siri.Malo je skupljen,to mi smeta,ali ne toliko valjda cu se navici.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori