Novi redizajn sajta mobilnisvet.com

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Novi redizajn sajta mobilnisvet.com

Post od kalinicm »

Od ponedeljka, 25.04.2005. je u funkciji nova verzija sajta mobilnisvet.com koja je temeljno rađena i usavršavana.

Glavne izmene na sajtu su sledeće:
1. Početna strana
VESTI
Pored već standardne rubrike gde predstavljamo nove i po nečemu jedinstvene modele, sada smo dodali i novu rubriku malih vesti/zanimljivosti gde ćemo objavljivati sve one vesti koje do sada nismo imali mesta gde da objavimo. Očekujemo da bude oko 5 novih malih vesti dnevno, ili više.
TOP LISTE
top liste, brojanje poseta, ocene telefona su uklonjene jer su uzimale veliki % procesorskog vremena servera koji je dnevno izbacivao uvek preko 100.000 strana, što je ponekad dovodilo do usporenja koje nije bilo primetno ali je u špicu pretendovalo da Vam strana koju tražite bude isporučena koju sekundu kasnije što je neprihvatljivo.

2. Specifikacije
Sve specifikacije su urađene ponovo od nule, sa poboljšanjima u kvalitetu i kvantitetu dostupnih informacija. Specifikacije su ekskluzivne i razvijene su isključivo za potrebe sajta mobilnisvet.com. Sada iz specifikacija možete saznati kakav operativni sistem ima aparat, kakva mu je kamera i da li snima video zapis, rezolucija ekrana i kolorit, oblik i tip tastature, podrška za Java-u, količina interne i dodatne memorije... i još puno toga. Specifikacije su vrlo pažljivo rađene, ali je greška u istim moguća i dalje. Trudićemo se da specifikaciju, za svaki model koji je u prodaji, učinimo tačnom i kompletnom. Planiramo da istaknemo i informaciju da li je specifikacija tačna i kompletna kako biste znali da li možete da verujete istoj.

3. Pretraživač
U skraćenom obliku, ali daleko praktičnijem i jednostavnijem za korišćenje. U svakom trenutku vidite, i možete da izmenite zadatu kombinaciju opcija kako bi pronašli Vaš idelan model. Omogućeno je pretraživanje vrlo komplikovanim upitima, probajte pa vidite.

4. Forum
Odrađeno dosta u smislu integracije u sajt, pojednostavljivanja navigacije i ulepšavanja izgleda. Dodato je par novih foruma, a forumi slabo diskutovanih proizvođača su prebačeni u "Ostali proizvođači". Novi smajliji su takođe ubačeni i sortirani po raspoloženju, od srećnog ka tužnom.

5. Mali oglasi
Od sada ćete moći da oglašavate aparat koji prodajete, zajedno sa slikom i linkom ka specifikaciji istog. Ukoliko ne prodajete aparat, ili ga nemamo u bazi, možete da dodate mali tekstualni oglas. Sve provere se i dalje rade preko email adrese zbog zašitite od spamera.


Cilj nam je bio da, uvažavajući sve kritike koje su nam upućene, razvijemo sajt koji je još brži, jednostavniji i informativniji od prethodnog koji je bi star preko 20 meseci.

Nadam se da ćete uživati u novoj verziji.

Pozdrav, Milan.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

Svaka cast 8) , svidja mi se i sajt i forum, samo jos da vidim karakteristike telefona posto nisam stigao :) . Prvi post na novom forumu :D
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

X
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 200
Pridružio se: Uto, 23. Nov 2004. 21:52
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od X »

I karakteristike su super odranjene :wink: . Sve pohvale 8) . Stvarno ste najbolji! Taman sam se odvikao od ovih 100 karaktera :shock:
Qtek S100 WM6.1
Motorola MPx200 WM2002 fabricki

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Bravo!3.post na novom forumu!!!!!I ja sam se taman odviko od limita kad ono limit strikes again... :lol: :D :lol: :wink: :roll: Mnogo je bolje nego pre!
Black Sabbath!!!

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

svaka cast.....super je sve odradjeno.....moje pohvale svima koji su radili na novom dizajnu..... ;) ;) ;) ;) ;) ;)
Ex Sir_Oliver

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Trudili smo se da izbacimo zaokružen i kompletno nov sajt, po svim pitanjima. Sa iskustvom, znanjem i vremenom koje nam je bilo na raspolagnju, pažljivo u tajnosti je rađena nova verzija. Drago mi je da su prve kritike pozitivne, sačekaćemo da prođe malo vremena da se ljudi priviknu na novi sajt i da onda vidimo da li je sve ok.

Pozdrav ekipi sa foruma. :wink:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Ja nisam nasao ni jedan bag......Nedostajali ste mi! :oops: :oops: Milane da li si znao za up-gade??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Cepali smo se od smeha samo tako... :D Treba se privici....
Black Sabbath!!!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Kako nisam znao, pa ja sam ga i radio. Sve što vidiš na sajtu je napravio samo jedan čovek, tj. ja. Što se tiče ažuriranja sajta tu već imam ljude koji rade na istom. Poenta je što sam hteo da iznenadim, a ne da najavim pa odložim, pa smaram i gušim. Kad sam završio sve sam odmah izbacio na net i to je to. :wink:

Eto nas ponovo nazad, i ne nameravamo da ikad više obaramo forum pa ni na jedan dan. Problem je bio što prethodni nije bio upgrade-ovan pa je moglo da dođe do hackovanja sajta :shock:, zato je privremeno uklonjen do ravršetka redizajna.

Što ste se smejali?!? Ne kapiram taj deo :roll:
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

svaka vam chast,profi je uradjeno.... :wink:

Nedostaje mi stari forium ali eto...idemo dalje..

Pohvale za sada... :)

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

na obavestenju je pisalo da je forum privremeno zatvoren zbog UP-GADE-A umesto up-grade :lol: :D :lol:
Black Sabbath!!!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Svaka chast! :o :blinky:
Trebaci mi malo vremena da se priviknem na ovo novo okruzenje, ali stvarno super izgleda, videcemo koliko je funkcionalno...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Hahaha... brzo kucam pa su greške česte, mada se trudim da sve što ide na sajt pročitam par puta da budem siguran da je sve ok. Eto, bar se neko zabavio dok nije forum radio.

Stari iz navike, ali mislim da će ovaj forum biti vremenom još bolji od starog.

Kad sam video smajliće pored "Svaka čast!" baš sam se slatko nasmejao :D

Eto, probajte pa kritikujte.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Aj zbog nostalgije stavite stari skin... :D :D :D

Da videcemo koliko je funcijonalno...za sada nije bash... :wacko:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Slika
:lol:
Eto malo da se nasmejemo... :)
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

ja sam totalno razocaran!!!
jel ovo "upgade" ili downgrade?!
dizajn je losiji, nekako ne pregledniji, do zeljenog telefona se teze dolazi, mnogo nedostaje top10 lista, sa kojom je pretraga laksa i brza.
graficki je mnogo siromasniji, za sada mi se nista ne svidja.
da, i gde se nalazi podatak kada je cenovnik update-ovan? u prosloj verziji je pisalo kada su cene zadnji put promenjene, sada koliko vidim toga nema.
bedak zbog truda i svega... ali po meni je ovo totalni promasaj.

:cry:

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

jos neke mane su isplivale na povrsinu...

sajt i forum se vidno sporije otvaraju!

zasto je forum "ubacen" u sajt, pa svaki novi thread kada otvorim nepotrebno moraju i reklame da se ucitavaju, sto dodatno usporava 'kretanje' po forumu!

i kada zavrsim post kako najlakse da promenim sobu? treba da klikcem skroz gore na forum index pa onda ponovo silno ucitavanje nepotrebnih stvari [reklama!]?! hocu reci - nedostaje onaj 'quick forum jump' ili kako kod nazvati mali pravougaonik koji sluzi za navigaciju forumom.

nemojte ovo shvatiti kao prozivku, zelim samo da ukazem na stvari koje mi se ne svidjaju, kako bi ih mozda ukapirali i ispravili ono sto mislim da ne valja, a sve zbog toga da ovaj sajt/forum bude bolji.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

E,pa Bibby, nije fer da sve što je odrađeno zanemarimo na konto detalja kojih više nema na sajtu. Biće dorade određenih delova, daleko da je to to i da ništa više neće da se dira na sajtu. Podatak o izmenama cena piše pored napisa CENOVNIK na specifikacijama, ali će se to menjati.

Što se tiče reklama, samo ću kratko reći da nismo neprofitna organizacija pa su banneri obavezni na svim stranama sajta.

Želim da čujem gde ko nailazi na probleme u radu sa sajtom. Vaša kritika je uvažena. Hvala na vremenu.

Što se tiče brzine otvaranja, sajt radi brže ali Vam nije keširan na kompjuteru pa Vam se zato čini da je sporiji. Surfujte malo po sajtu i biće brže sigurno.

Vratio sam Vam skakutanje po forumima, mislio sam da to niko i ne koristi. Prevario sam se očigledno. ;)
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

bibby
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Ned, 06. Mar 2005. 21:39

Post od bibby »

nisi uspeo da nadjes, ima. o tome govorim - novi sajt je katastrofa. da je ostao top10 odma bi nasao k700.
bilo bi lepo postovati sliku starog i novog sajta i uporediti pre svega funkcionalnost, da ne govorim o ostalom.
kada se otvori novi sajt nekako u prvi plan upadaju reklame, glavni meni je marginalizovan stavljanjem skroz u stranu, totalno neugledan.
cool, vidim dodat je "jump to", sto je vrlo bitno.
promenite boju scroll bar-a, potpuno se uklapa u belu osnovu.
avatari i podaci o memberima su uradjeni kao da smo arapi, s desne na levu stranu ide.
ok, ako reklame moraju da se vide na forumu - slike telefona ne moraju, to mi je nekako skroz nebitno, a treba vremena za ucitavanje.
forum mi i dalje radi sporo i pored ubacivanja u kesh.
zadnji put kazem - kritikujem iz najboljih namera, bez omalovazavanja truda ljudi koji su ucestvovali u izradi "nove" verzije.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Ok, sačekajte malo, tek danas je puštena prva verzija. Biće dodat mali pretraživač gde ćete moći da ukucate K700 i da odmah odete na tu stranu sa svake strane sajta, to je u planu ali nisam stigao da završim do kraja. Biće do kraja nedelje.

Što se tiče reklama, tako je kako je. Scrollbar ću pogledati, Arapski fazon ostaje, slike telefona su već učitane tako da ne smetaju. Brzina sajta je takva kakva je, ništa se tu neće menjati.

Meni ne smeta kritika, kao ni konkurencija. Naprotiv, vrlo rado primam sve konstruktivne kritike.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Evo i ja da se pridruzim pohvalama, ali i kritikama :)

Prvo, svaka cast, ali stvarno onome koji je dizajnirao site, stvarno je extra uradjen... Sada izgleda 3 puta lepse od vodecih sajtova ove vrste kao m-r.com, gsmarena.com........

Mislim da bibby preteruje sa kritikama, ali je negde u pravu. Stari site je bio pregledniji, ali daleko ruzniji od ovoga, i zato mi apsolutno ne smeta nista. Treba se malo naviknuti na novi izgled, i sve ce biti kao pre... I ja isto zameram mesto za avartar, ali opet to je jedna potpuno banalna stvar koja ne kvari forum.....

I opet cestitke Milanu i ostalima koji su ucestvovali u izgradnji novog dizajna najboljeg sajta za mobilne telefone!

Odgovori