Permanentna kontrola cena i lagera

šta je novo na sajtu mobilnisvet.com?
Pravila foruma
Ovaj deo foruma je namenjen raznim obaveštenjima koja se odnose na Mobilni Svet i samo urednici mogu da otvaraju nove teme. Članovi imaju mogućnost komentarisanja ali ne i da naknadno menjaju postove.
kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Permanentna kontrola cena i lagera

Post od kalinicm »

Zbog velikog broja pritužbi od strane posetilaca, odlučeno je da se vrši stalna i oštra kontrola tačnosti informacija o cenama i lageru telefona koje firme objavljuju na sajtu mobilnisvet.com.

Iako ne postoje dovoljni resursi da se ovo odradi kako valja, biće odrađeno kako valja sa resursima sa kojima raspolažemo. Naš cilj je zadovoljan posetilac, tj. kupac, a ne zadovoljna firma jer je slagala informaciju i time povećala sebi promet na nekorektan i neprofesionalan način. Neće biti izbacivanja firmi jer se svi ponašaju u najvećem broju slučajeva korektno, ali će biti kontrolisani svi i biće kontrolisani stalno.

Još jednom izlazimo u susret našim posetiocima, jer oni su nam najbitniji.

Svi koji su do sada imali problema u vezi sa spomenutim, ja se najiskrenije izvinjavam i obećavam da ću to u potpunosti otkloniti.

Ukoliko neko ima nešto da poruči neka to uradi na PP. Hvala
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

E hvala Bogu da ce se vec jednom stati na put laznim cenama....

Mobilnisvet.com je oduvek imao najrealnije cene, ali uvek je bilo onih koji su sa prevarantskim forama hteli sebi da uvecaju biznis.... Zbog toga, eto na sta su spali Halo Oglasi... Ali nisu oni krivi... Njih bas briga sta ce firme staviti u oglas... Dokle god oni placaju, njima je super... A to sto ljudi ostaju prevareni, to nije njihov problem... Zao mi je samo ljudi koji nemaju net i ne mogu da dodju an mobilnisvet, i da odavde stvarno imaju realni uvid u stanje cena, i gde moze naci, a gde nemaoze doticni telefon...
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

potpuno se slazem. bravo za ovu akciju. a sto se tice cena, definitivno mobilnisvet.com je zaista najblizi onome sto prodavci posle kazu. ipak mi nije potpuno jasno kako ce to funkcionisati. ako uspe svaka cast. a i svima ce nam dobro doci
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Da li ovo znači da će cene biti menjane na svaka 24 ili 48 sati?

P.S. Ako znači, odlično, jer sam ja često tražio neke telefone i morao sam da okrenem čak 10 brojeva kako bi u opšte dobio odgovor da telefon ponekad nabavljaju... Mada, što se tiče Nokia, tu je mobilni svet uvek bio 100% tačan, svaka čast... :D
U susret novim izazovima...

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Planira je menjanje cena na svakih 24h, ali to tek tamo posle Nove godine do Marta. Za sada ce se menjati ponedeljkom i cetvrtkom ali ce informacije biti neuporedivo tacnije, jer ce svaka biti proverena na licu mesta i u svakoj radnji posle svake izmene na sajtu. Bice kontrolisani premanentno svi. Pored klasicnog pored ostalog pojavice se i nova kolona koja ce sadrzati "na lageru", "po porudzbini" i "uskoro stize" status za svaki telefon ponaosob, s'tim sto poslednja 2 statusa ne mogu da imaju cenu, vec ce stajati telefoncic umesto cene pa neka se ljudi sami raspitaju da li ima modela i po kojoj ceni. Znaci na sajtu ce biti cene samo za modele koji mogu da se kupe odmah i po ceni koja je data na sajtu.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Svaka chast :!:
Time bi postali najazurniji sajt (te tematike) na ovim prostorima, i onda bi bili nezaobilana stavka pri bilochijoj kupovini telefona. :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

ja mislim da je ovaj sajt vec uveliko nezaobilazan kada se treba odluciti o kupovini telefona. pozdravljam i ovaj potez
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

dp_paki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2004. 10:20

Post od dp_paki »

Svaka cast za ovakvu akciju.Ja sam jedan od onih koji prodaju teleone direktno iz Swedske i stalno se susrecem sa prevarantima.Dokle god budu oni vodili biznise po Srbiji nama nece biti bolje verujte mi na rec. Ali sta cemo to je zivot!!!!!!!!!! :P

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Da se ja pitam ja bi u svaki servis po policajca da kontrolise cene i motorolom javlja na sajt :)
Ne definitivno je ovo super, mnogo je bolje nego pre, ali i dalje bas nije perfect.. imao sam slucaj da zovem a da nemaju a pise da ima, ali sta ces, real time je nemoguc.

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Mnogi neznaju za ovaj sajt pa treba malo postaviti reklame! Ja sam slucajno otkrio sajt i vise se ne odvajam!
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Mislim da zaista dovoljno ljudi zna i dovoljno ljudi iz dana u dan saznaje :) Pa ovaj sajt ima 20% vise poseta iz mesec u mesec a cifra uopste nije mala :)

Misa011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2005. 07:45

Post od Misa011 »

Jos jedan komentar od mene...

Dakle, juce sam zvao prvih dvanaest firmi koje su nudile K700i i nijedna nije imala taj telefon! Poneko je obecavao za popodne, a neko za sutra ili prekosutra.

Ali, sto je najbitnije ili najlosije, zavisi kao se gleda, NIKO nije ni pokusao da mi proda nista drugo. Vecinom su mi odgovarali preko one stvari a kada sam posle sedme firme poceo da pitam da mi preporuce nesto u klasi, nisu imali nista da preporuce.

Tako da nisam siguran ali mislim da se radi o krajnoj neazurnosti radnji sa jedne strane i potpuno nezainteresovanog osoblja koje radi u radnji sa druge strane!

A da se radi o pilicarima nevidjenih razmera, govori i cinjenica da ne mogu da imaju "na lageru" recimo 20 ili 30 modela K700i.
Pa koje su to pare za iole ozbiljnog vlasnika radnje, a potraznje sigurno da ima. Sad, jedino ako nisam zvucao kao kupac, ali to ipak ne verujem.

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Sve kritike su na mestu, a dosta vremena se troši da bi se pratio i lager i cene ali to uvek ne daje rezultate kakve bi trebalo. Mi ćemo nastaviti da ih kontrolišemo sve više i više dok to ne dostigne neki normalan nivo.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Misa011
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2005. 07:45

Post od Misa011 »

Milane, ja sam svestan da ste zaista ulozili ogroman trud u ovaj sajt, koji svakako ima i velike troskove odrzavanja, i najvise sto ne volim je da kritikujem neciji rad koji se zasniva na prodaji pameti. To je eonima iznad truda koji u svoje "poslovanje" ulazu bivsi dileri deviza i sl. koji su se izgleda preorijentidsali na trgovinu telefonima.
Medjutim, jos je gore kada taj vas ogroman trud bude jednim potezom marginalizovan nezadovoljstvom koje se javi kada okrenes 13 telefona i niko nema ono sto je oglaseno na sajtu.

Potreban je zaista visok nivo svesti, da bi se skapiralo ko je tu krivac, i da se dobar deo negativne energije ne bi prevalio na vas, kao sajt!

Sve u svemu, mislim da bi odogromne koristi za sve vas bio jedan zaista ozbiljan dogovor o korektnoj poslovnoj politici, jer ja te firme koje su me juce i danas slagale vise necu zvati.
Inace, danas je situacija nesto bolja, od 13 firmi, cetiri imaju K700i na lageru (odnosno, kazu da imaju)

Ako mene pitas, mislim da bi prava stvar bila nekakva WAP aplikacija koja bi omogucavala jednostavno azuriranje cenovnika putem WAP portala, pa bi svaki "prodavac" mogao u realnom vremenu da pristupi svom delu prezentacije i da azurira ponudu i cene. Tako bi vi bili oslobodjeni gubljenja vremena, a na firmama bi bilo da preko svojih WAP brovsera aktuelizuju ponudu. To zaista svako moze da uradi na jeftin nacin, a nije nuzno posedovati racunar!

Ne znam kako se razumete u WAP protokole i sl. ali mislim da to nije toliko strasno isprogramirati!

Nadam se da cete moje komentare zaista shvatiti na najbolji moguci nacin! Sve najbolje u daljem radu od mene!

kalinicm
Administrator
Administrator
Postovi: 507
Pridružio se: Pon, 01. Sep 2003. 23:35
Lokacija: Beograd

Post od kalinicm »

Nije problem odraditi WAP izmenu cena, ali to niko neće koristiti jer im je i preko telefona teško da ažuriraju cene a kamoli da se igraju sa telefonom. To jednostavno nema smisla jer to oni neće nikad koristiti. WAP nije nikakav problem.
Milan Kalinic
admin - mobilnisvet.com

Odgovori